Polska sieć marketów Dino rośnie w siłę, w naszym powiecie istnieje już blisko 30 sklepów tej marki.

Niespełna miesiąc temu otwarte zostało Dino przy ulicy Świętego Ducha w Jarocinie, które zostało przebudowane od podstaw pod nowe standardy tej sieci sklepów. Obecnie trwa budowa kolejnych dwóch marketów Dino, m.in w miejscowości Siedlemin oraz w Wilkowyi, a ich otwarcie odbędzie się prawdopodobnie w drugiej połowie listopada 2019 roku. Kolejne markety sieci Dino w naszym powiecie to nie tylko kolejne sklepy dla klientów, ale także nowe miejsca pracy, w których mieszkańcy naszego powiatu będą mogli podjąć pracę.

Dziś Dino Polska jest jedną z najszybciej rozwijających się sieci supermarketów w Polsce. Sieć liczy już ponad 1056 placówek zlokalizowanych w województwach: wielkopolskim, dolnośląskim, lubuskim, opolskim, łódzkim, kujawsko-pomorskim, śląskim, mazowieckim, zachodniopomorskim, świętokrzyskim, małopolskim i pomorskim.

Dino Polska to najbogatsza firma znajdująca się województwie wielkopolskim, a także wyprzedziła już kilka innych znanych firm w całym kraju takich jak, np. Indykpol, Police czy Asseco.


Niedługo w Dino zatankujemy również samochód

Tomasz Biernacki nie poprzestaje jednak na marketach, których w całej Polsce ma już ponad tysiąc (1009 - liczba na koniec marca). Jeszcze w tym roku prawdopodobnie zostanie ukończona budowa ubojni drobiu w miejscowości Golina (powiat jarociński), a nie tak dawno temu wspominaliśmy również o pozytywnej opinii co do otwarcia stacji paliw przy marketach Dino.

Urząd Regulacji Energetyki wydał na początku sierpnia koncesję na obrót paliwami ciekłymi (OPC) spółce Dino Oil, będącej w portfolio Grupy Dino Polska, właścicielowi sieci Dino. Czy oznacza to, że przy marketach wyrosną stacje paliw? Taki manewr pozwoliłby spółce na ominięcie zakazu handlu w niedzielę.

Pod marketami Dino pojawią się także paczkomaty.

„Dino dynamicznie rośnie, w ciągu ostatnich 3 lat otworzyliśmy 432 sklepy, a w okresie ostatnich 12 miesięcy 177. Obserwujemy zmieniające się potrzeby klientów i dostosowujemy do nich model działania sklepów czy asortyment. Paczkomaty będą dodatkowym udogodnieniem dla naszych klientów. Będziemy obserwować ich reakcje i zainteresowanie nowym rozwiązaniem” – mówi Szymon Piduch, prezes zarządu Dino Polska S.A.

W 2017 roku oferta publiczna Dino („Oferta”) była drugą pod względem wielkości ofertą polskiej spółki prywatnej w historii GPW oraz największą ofertą publiczną w Polsce od grudnia 2013 roku. Oferta Dino była także drugą ofertą w historii polskiego rynku kapitałowego, w ramach której Ostateczna Cena Akcji Oferowanych dla Inwestorów Instytucjonalnych była wyższa od Ceny Maksymalnej. Wśród inwestorów instytucjonalnych biorących udział w Ofercie Dino popyt na akcje wielokrotnie przewyższył ich podaż. Średnia stopa redukcji złożonych zapisów na Akcje Oferowane Inwestorom Indywidualnym wyniosła75%.

Oferta objęła maksymalną przewidywaną liczbę akcji-48.040.000 akcji, czyli wszystkie akcje należące  do  akcjonariusza  sprzedającego  (Polish  Sigma  Group  S.à  r.l.  z  siedzibą  w Luksemburgu, należącado  Polish  Enterprise  Fund  VI,  zarządzanego  przez  EnterpriseInvestors) („Akcjonariusz Sprzedający”).

W tym roku wysoko w zestawieniu najbogatszych Polaków na liście znalazł się właściciel sieci Dino z Krotoszyna, małżeństwo Kaczmarków, którzy posiadają wielką fabrykę w powiecie ostrowskim a także Paweł Marchewka, pochodzący z Ostrowa Wielkopolskiego twórca i właściciel firmy Techland.

Najwyżej w zestawieniu magazynu „Forbes” uplasował się Tomasz Biernacki z Krotoszyna, właściciel sieci sklepów Dino. Jego majątek szacowany jest na ponad 5 miliardów złotych.

To absolutny rekord Listy 100 Najbogatszych Polaków „Forbesa”. Jak podają twórcy rankingu nigdy jeszcze nie było aż tak wielu posiadaczy majątku wartego więcej niż miliard złotych. Żeby znaleźć się w tym zestawieniu, trzeba zbudować firmę wartą przynajmniej 491 mln złotych. To prawie o 60 mln zł więcej niż rok temu. Wśród miliarderów są też mieszkańcy naszego regionu. Najbardziej spektakularny skok zaliczył 46-letni Tomasz Biernacki z Krotoszyna, właściciel sieci marketów Dino. Zadebiutował na liście zaledwie dwa lata temu, od razu na 38. pozycji, a tym razem znajduje się już na 6. Jego majątek „Forbes” szacuje na ponad 5 miliardów złotych. W tym roku po raz pierwszy Biernacki trafił także na listę najbogatszych ludzi na świecie z majątkiem wycenianym na 1,2 mld dolarów amerykańskich (USD) zajął miejsce nr 1857.