Data wydarzenia: 08.09.2019 08:00 - 08.09.2019 23:00
Miejsce wydarzenia: Jarocin, Dobrzyca

Jarocińsko-Pleszewsko-Dobrzycki Rajd Pojazdów Zabytkowych wystartuje już 8 września wprost z jarocińskiego rynku. Uczestnicy przedsięwzięcia przemierzą trasę „Szlakiem Rezydencji Ziemiańskich”. Metę zaplanowano w Dobrzycy.

Już po raz 11., organizatorzy rajdu, będą się starali przemycić nieco historii motoryzacji i zaprezentować wspaniałe pojazdy, które dawniej królowały na ulicach. Wśród zabytkowych pojazdów można będzie spotkać zachwycające auta z lat 20 i 30 XX wieku, piękne amerykańskie cuda motoryzacji z lat 50 i 60, a także poczciwe syrenki, trabanty i maluchy. W imprezie mogą wziąć udział pojazdy wyprodukowane do 1985 roku, spełniające warunki określone w Prawie o Ruchu Drogowym.

W tym roku możliwość podziwiania zabytkowych aut będą mieli także mieszkańcy Jarocina i okolicy, ponieważ  ta wyjątkowa impreza, na którą zjeżdżają się miłośnicy starych aut z całej Polski, wystartuje z Jarocina. Pierwsze pojazdy pojawią się na rynku w niedzielny poranek, 8 września, ok. godz. 8.00. Rejestracja drużyn potrwa do godz. 10.00, a start zaplanowano na 10.30. Najpierw samochody przejadą ulicami Jarocina, potem udadzą się w kierunku Pleszewa i docelowo - Dobrzycy, gdzie na terenie Muzeum Ziemiaństwa, przed pięknym Pałacem zaplanowano metę rajdu i ogłoszenie wyników. Zadaniem uczestników wydarzenia będzie przejechanie ok. 60 km trasy oraz prawidłowe wykonanie prób sprawnościowych.

Na mecie rajdu nie zabraknie atrakcji, a wśród nich koncertu zespołu „Tacy nie inni”.fot. Jarocińskie Klasyki Nocą - Tomasz Bartkowiak