6 tys. osób uczestniczyło w tegorocznej edycji Jarocin Festiwal. Na scenie wystąpiło kilkunastu znanych artystów polskiej sceny muzycznej. Świętowaliśmy trzy jubileusze i urodziny Marka Piekarczyka. Poznaliśmy też zwycięzcę Jarocińskich Rytmów Młodych. Został nim warszawski zespół PARA.

Tegoroczna edycja Jarocin Festiwal z założenia była inna niż poprzednie próby dźwignięcia legendy jarocińskiego festiwalu. Pierwsza zmiana dotyczyła miejsca. Po kilku latach, festiwal wrócił na ul. Maratońską. Powrócił klimat rozmów i niezwykła lekkość nawiązywania nowych znajomości "na rowie".

Największa w historii jarocińskiego festiwalu scena, ogromna produkcja, z koncertami granymi „na żywo”, jak na legendarny Jarocin przystało - to kolejny wyróżnik tej edycji.

Nowością tegorocznego festiwalu była produkcja koncertu telewizyjnego, którego scenariusz pod wspólnym hasłem - "Muzyka wolności" łączył to, co w muzyce działo się kiedyś, z tym co dzieje się dziś.  O czasie emisji tego koncertu na antenie TVP będziemy informować na bieżąco, bo z pewnością na jednej emisji się nie skończy, podkreślał jeszcze przed festiwalem Mariusz Woźniczka, producent Jarocin Festiwal 2019.

Pierwszego dnia festiwalu odbyły się dwa jubileusze artystów, którzy na muzycznej scenie stawali 30 i 25 lat temu. Niewątpliwym wydarzeniem tego dnia był koncert wokalistki debiutującej w Jarocinie w 1989 roku. Już wtedy inspirowała ją awangarda, scena punkowa i zimna fala lat osiemdziesiątych. Renata Przemyk wystąpiła w Jarocinie w specjalnym koncercie z okazji 30 - lecia działalności artystycznej. Drugi z jubileuszy to 25-lecie zespołu Sebastian Riedel & Cree. Jubileuszowy koncert zespołu Cree to była gratka nie tylko dla fanów rocka, stylem  przypominającego muzykę lat 60. i 70. Sebastian Riedel z zespołem oddał też hołd Ryśkowi Riedlowi wykonując kilka utworów, które niegdyś, razem z zespołem Dżem wyśpiewał ten charyzmatyczny wokalista. Podczas Jarocin Festiwal 2019 premierę miał też projekt Marka Piekarczyka, który zaprosił do współpracy Wojciecha Cugowskiego i Damiana Ukeje. Wokalistom towarzyszył wrocławski zespół STRAIN i orkiestra składająca się z kilkunastu wiolonczelistek. Świetnie przyjęty przez publiczność był też sobotni koncert Sidney’a Polaka.

W niedzielę na scenie Jarocin Festiwal pojawiła się legenda polskiej muzyki – zespół Dżem, który w tym roku świętuje jubileusz 40-lecia działalności. Niedzielny koncert to także występy innych świetnych artystów. Drugiego dnia na scenie Jarocin Festiwal 2019 wystąpili również: Marek Piekarczyk, Kasia Kowalska, Sebastian Riedel, Renata Przemyk, Róże Europy, Happysad, Sidney Polak, Lemon, Mrozu, Tabu, Grubson, Marcelina. Koncert zakończył projekt True Colors Band & DJ Live.

 

Pozdrawiamy i do zobaczenia przy kolejnych edycjach Jarocin Festiwal :-)