Wrześniowe weekendy, choć już chłodniejsze, wcale nie muszą być nudne. Stowarzyszenie Jarocin XXI ma dla mieszkańców kilka ciekawych propozycji.

Już w najbliższy piątek każdy, kto przyjdzie o godz. 19.30 na ul. Gołębią, będzie się mógł przenieść do roku 1969 na festiwal Woodstock, a to za sprawą projekcji filmu o tym kultowym wydarzeniu. Tę muzyczną podróż uzupełnią wakacyjne wspominki - przed tarasem stanie mapa Europy, na której każdy chętny będzie mógł zaznaczyć festiwale odwiedzone tego lata.

Z kolei w piątek 13 września Stowarzyszenie Jarocin XXI zaplanowało na Gołębiej „Filmowe Karaoke”. Start również o godz. 19.30. Na początek - dla rozgrzewki – na ekranie pojawi się kilka muzyczno-filmowych hitów. Zabawę poprowadzi Mateusz Zwierzchlewski.

Wrześniowe niedziele poświęcone będą dzieciom. W najbliższą, 8 września, na tarasie na Gołębiej od godz. 15.00 królować będą klocki Lego. Nie zabraknie filmów z bohaterami tych popularnych klocków, ale zaplanowano także giełdę: sprzedaj, wymień się tym, czym już się nie bawisz. A w niedzielę 15 września – projekcja bajki „Śpiąca Królewna”, na którą wszystkie chętne dziewczynki mogą przebrać się w strój księżniczki. Wszystkie kostiumy zostaną nagrodzone!