Gerda to solidny partner w zakresie bezpieczeństwa i ochrony Twojego mienia. Każdy jednak mechanizm, nawet renomowanej markiprędzej czy później ulega zużyciu. Jak otworzyć zablokowany zamek Gerda?

Kiedy zamek zaczyna się psuć?

Zamki do drzwi Gerda to naprawdę wytrzymałe mechanizmy, odporne również na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych. To sprawdzona inwestycja, zapewniająca spokój na długie lata. Zamki do drzwi nie psują się jednak nagle. Czasem wystarczy zwrócić uwagę na drobne utrudnienia, by mieć świadomość, że za chwilę może dojść do poważnej awarii. Pierwszym sygnałem powinny być już wszelkie problemy przy przekręcaniu lub wkładaniu klucza. Te jednak często ignorujesz, bo przecież kilka manewrów kluczem wystarczyło, by mechanizm znowu zaskoczył. Nie oszukuj się, to oznacza, że prędzej czy później czeka Cię wymiana zamka Gerda. Zastanawiasz się, po co? Skoro zamek jeszcze działa? Wyobraź sobie, więc sytuację, kiedy nagle śpieszysz się do pracy, ale nie potrafisz otworzyć drzwi i nie możesz wyjść z domu. Przecież wczoraj mechanizm jeszcze działał, może trochę się zacinał, ale działał. Może się zdarzyć, że wyjeżdżasz na urlop, musisz być punktualnie na lotnisku, ale nie potrafisz zamknąć drzwi. Niemożliwe? Znasz takie powiedzenie – złośliwość rzeczy martwych? Nie pozwól, by i Ciebie coś takiego spotkało. Wezwij pogotowie ślusarskie i wymień zamek Gerda na nowszy.

Mój zamek nie działa! Co robić?

Na zacinający się zamek skuteczną bronią może okazać się specjalny smar, który nie tylko oczyści mechanizm ale i przedłuży jego żywotność o kilka kolejnych lat. Czasem jednak zastosowanie smaru nie odnosi pożądanego efektu. Jak otworzyć zablokowany zamek Gerda? Najlepiej razem ze ślusarzem, którzy zaopatrzony we właściwe narzędzia, wykona to sprawnie i szybko. Zablokowany mechanizm trzeba wymienić. Ślusarz podpowie, czy wystarczy zakup nowej wkładki czy konieczna będzie inwestycja w nowy mechanizm. Zblokowany zamek możesz też spróbować samodzielnie rozwiercić. I tak konieczna będzie jego wymiana. Uważaj jednak, by przy tym nie uszkodzić również drzwi.

Wymiana zamka Gerda

Montaż zamka Gerda nie jest skomplikowany, zwłaszcza, że na stronie producenta znajdziesz wszystkie niezbędne informacje. Bez problemu zakupisz nowy mechanizm i zamontujesz go w drzwiach. Jak sobie ułatwić zadanie? Jeśli zadzwonisz na pogotowie ślusarskie, to zapewnisz sobie zarówno wymianę, jak i zakup nowego zamka czy wkładki. Ponadto ślusarz odpowiednio zakonserwuje Twój zamek, zapewniając mu jeszcze lepszą ochronę przed uszkodzeniami, deszczem czy zalegającym śniegiem.