Styl minimalistyczny na dobre zadomowił się już we wnętrzach, a od pewnego czasu jego przejawy możemy zauważyć również w przestrzeni zewnętrznej. Coraz więcej ogrodów opiera się na prostych formach, ładnie przyciętych trawnikach, od czasu do czasu urozmaiconych roślinami np. w donicach. Zobacz, jak donice betonowe mogą Ci pomóc stworzyć ogród w stylu minimalistycznym.

Donice betonowe – prostota formy

Jak wiadomo w aranżacjach minimalistycznych dominują proste, geometryczne formy - również w przypadku rabat i gazonów. u nie ma miejsca na wymyślne i futurystyczne kształty. Tu docenia się prostotę kwadratów i prostokątów, czasami urozmaicaną trójkątami czy kołami. W ten nurt doskonale wpisują się donice betonowe, dostępne zarówno w wersji kwadratowej, jak i prostokątnej.

Donice betonowe – elegancki surowy beton

Donice betonowe są wykonane z surowego betonu, który świetnie pasuje do stylizacji minimalistycznych. Jego naturalna struktura, nie zawsze idealna, nadaje otoczeniu surowości i elegancji. Dobrze komponuje się z otoczeniem wykonanym w podobnym klimacie, zwłaszcza w ogrodach przy domach w nowoczesnym stylu.

Donice betonowe – kilka kolorów do wyboru

Nie myśl jednak, że wybierając donice betonowe musisz zadowolić się szarością betonu. Owszem, takie donice są najbardziej naturalne i są chętnie wybierane przez miłośników stylu ultra minimalistycznego, a także aranżacji w nieco japońskim klimacie. Dostępne są jednak również donice betonowe w kolorze białym i stalowym, które nadadzą ogrodom jeszcze większej elegancji i będą się w nich świetnie prezentować. Ich struktura jest nieco mniej surowa, ale nadal bez wątpienia minimalistyczna.

Donice betonowe – wybierz odpowiedni rozmiar

Rozważając montaż donic betonowych w przydomowym ogrodzie warto wiedzieć, że donice te dostępne są w kilku rozmiarach. Dzięki temu możesz dopasować ich wielkość do miejsca, w którym mają być zamontowane oraz rodzaju roślin, które chcesz w nich posadzić. Pięknie prezentują się w nich niskie krzaki czy trawy ozdobne, kwitnące kwiaty, iglaki, ale również wrzosy, bukszpany czy tawuły.

Gdzie montować donice betonowe?

Donice betonowe doskonale prezentują się jako element dekoracyjny w ogrodzie. Można je instalować przy ścieżce prowadzącej do domu, jako zwieńczenie tarasu czy rozdzielenie jego funkcji użytkowych. Dobrze wyglądają również w części wypoczynkowej ogrodu, gdzie odpowiednio dobrane wielkością donice i rośliny pomagają stworzyć przestrzeń przyjazną wypoczynkowi i relaksowi. We współczesnym świecie pełnym bodźców takie minimalistyczne enklawy bardzo korzystnie wpływają na nasze samopoczucie.